YAPAY ZEKA TABANLI HUKUK ASİSTANINIZ

Yapay zekanın mesleklerin yerini alacağına dair iddiaları duyduk. “Nedir bu yapay zeka?” diye yola çıktık ve avukatlara çok daha verimli çalışma imkanı veren “Yapay Zeka Tabanlı” bir asistan ürettik.

Adalethanım’ın en büyük getirisi, bütün hukuk camiasının peşinde olduğu bir değer aslında: verimlilik. Çok sayıda dava duruşma ve sözleşmelerle uğraşan avukatlar için zaman her şeyden daha kıymetli bir element. Bilindiği gibi Yargıtay tarafından yılda 1 milyonun üzerinde dava karara bağlanmaktadır. Ortalama bir iş yoğunluğuna sahip bir avukatın bu devasa yığın içerisinde kendi işine yarayabilecek bütün kararları gözden geçirip davasını söz konusu kararlar çerçevesinde şekillendirebilmesi neredeyse imkânsızdır. Adalethanım uygulaması ise burada da avukatlarımızın yardımına yetişip gelişmiş arama motoru ve kararların özetini sunabilme yeteneği sayesinde Yargıtay kararlarından oluşan büyük kütlenin içerisinden işinize yarayacak olan kararların anında bulunabilmesini sağlamaktadır.

Adalethanım’ın bir başka getirisi ise doğruluktur. Bilindiği gibi bazen yapılacak bir hata, hiçbir şey yapmamış olmaktan daha kötü sonuçlar doğurabilmektedir. Adalethanım’ın kullandığı algoritmalar ve akıllı arama motoru sayesinde aranan konuyla ilgili birden fazla sonuç ortaya koyması, sadece aranan konuyla sınırlı kalmayıp benzer durumlarla ilgili sonuçları da arama yapana sunması, karşılaştırmalı bir araştırma imkânı sağlamakta bu sayede avukatlar somut olayın özelliklerine en uygun sonuçları adeta cımbızla çekip alabilmektedirler.

Her şeyin dijitalleşmeye başladığı bu dünyada hukuk camiasının da yavaş yavaş bu dijitalleşme akımına ayak uydurmaya çalıştığı ve çok yakında bu akımın hukuk camiasının her yerinde kendisini göstermeye başlayacağı su götürmez bir gerçek. Adalethanım ile avukatlarımız sadece geleceğin tadına bakmış olmakla kalmayacak aynı zamanda onu ilk elden tecrübe etme şansını da elde etmiş olacaklardır.

HUKUK ASİSTANINIZ SİZLERE NELER SUNUYOR ?

Adalethanım’ın size sunduğu ayrıcalıklarla yılda 250 saate kadar iş yükünüzü azaltıyoruz. Peki sizin farkında bile olmadığınız beklentilerinizi karşılamayı planlayan Adalethanım size neler sunuyor ?

HUKUKİ ANALİZ

Davanız ile ilgili araştırmalar yaparken doğru anahtar kelimeyi bulamamak, siz her şeyi doğru yapsanız bile istediğiniz sonuçları veremeyen arama motorları… Artık hepsi tarihe karışıyor. Tamamen bireyselleştirilmiş, sizin dava dosyalarınıza göre şekillendirilmiş bir arama motoru düşünün. Adalethanım elinizdeki metinleri yüklediğinizde onları sadece kelimeler üzerinden incelemez. Geliştirilmiş NLP teknolojisi sayenizde metninizi tamamen anlayarak size özel sonuçları gösterir.  Dava dosyanız, dilekçeleriniz ve her türlü dokümanınızla ilgili istenen içtihat ve mevzuat kararlarını, eski karar özetlerini siz arama dahi yapmadan hizmetinize sunuyoruz.

HUKUKİ METİN DÜZENLEME

Dava dilekçe ile kazanılır tabirini hepiniz duymuşsunuzdur. Davanın belki de en kritik, en çok titizlik isteyen aşamasıdır dilekçeler. Bu sebeple yazılmış iyi bir dilekçe bir avukatın gururu olduğu kadar ödevidir de. Dayanılan vakıaları belirtmek, delilleri sunmak, uygun bir talep sonucu istemek ve bütün bunları usul kuralları çerçevesinde yapmak kimi zaman kafa karıştırıcı ve zor olabilmektedir. Bu sırada yapılacak bir hata davanın kaybedilmesine bile yol açabilir. Adalethanım uygulaması bu kritik durumlarda avukatların yardımına yetişerek detaylı, doğru ve hızlı bir şekilde dilekçe hazırlanmasına yardımcı olacak bir uygulama. Sadece dilekçe de değil, mevcut taslaklar sayesinde her türden dilekçenin yanında sözleşme metinlerinin hazırlanmasında da hatayı en aza indirmekle kalmamakta zamandan da tasarruf etmeyi sağlamaktadır. Daha önce çalışmakta zorlandığınız “Udf” formatlarını, “pdf” ve “Word” haline de getirebilir. Dokümanlarınız üzerinde daha hızlı ve kolay çalışabilir, onları klasörleyebilir, istediğiniz zaman paylaşabilirsiniz.

(Visited 200 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir